Najlepsze aplikacje mobilne dla fanów esportu

26.11.2020

Autor posta

Admin

Najlepsze aplikacje mobilne dla fanów esportu

E-sport jest zdecydowanie gorącym tematem. Osoby, które słyszą o nim po raz pierwszy, na pewno mają wątpliwości co do tego, czy dobrze rozumieją to pojęcie oraz jakie dyscypliny są obecnie najpopularniejsze. W poniższym artykule opisujemy, czym jest e-sport oraz jakie aplikacje mobilne mogą okazać się przydatne dla fanów e-sportu. 

Co to jest e-sport? 

E-sport, to inaczej electronic sport czyli rywalizacja w sieciowych grach komputerowych. Zawodnicy e-sportu włączają grę na swoich komputerach i łączą się z innymi graczami w internecie. E-sport organizuje również specjalne zawody, gdzie profesjonalni gracze w wieloosobowych grupach, czyli drużynach lub indywidualnie wprowadzą grę z konkurencją. Zawody e-sportowe są mocno związane z kulturą gier komputerowych, ponieważ przez długi czas nawet amatorzy rywalizowali ze sobą w tego rodzaju imprezach. 

E-sportem można się interesować i grać w gry amatorsko. Jednak i tutaj możemy spotkać zawodowych graczy, którzy profesjonalnie zajmują się graniem i stanowi to ich główne źródło dochodu.

Szybki rozwój e-sportu

Esport rozwija się bardzo szybko. Można powiedzieć, że z każdym rokiem ta dziedzina zyskuje coraz więcej sympatyków. To przekłada się z kolei na rosnącą liczbę organizowanych na całym świecie wydarzeń esportowych. Obecnie jednego dnia może odbywać się nawet kilka turniejów e-sportowych. 

Klasyfikacja jako sport

Klasyfikacja e-sportu jako jednej z dyscyplin sportowych wywołało wiele kontrowersyjnych debat. Niektórzy dopatrywali się argumentów przemawiających za uznanie e-sportu za “prawdziwy” sport we wzroście jego popularności. Inni podkreślali, że sport musi wiązać się z wysiłkiem fizycznym. Jako pierwsze e-sport uznały za normalny sport Chiny. Miało to miejsce w 2003 r. Następnie e-sport został uznany w Chinach za oficjalny zawód. W Polsce e-sport został uznany za sport kilka lat później. Polski Związek Sportów Elektronicznych, instytucja promująca e sport w naszym kraju została oficjalnie  50. członkiem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich podczas Kongresu Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich (PKSN).

Narzędzia do śledzenia e-sportu

Wraz ze wzrostem popularności e-sportu pojawiły się na rynku narzędzia ułatwiające śledzenie wydarzeń z tej dziedziny. Fani e-sportu mają więc skąd czerpać wiedzę o e-sporcie oraz czytać najnowsze informacje z nim związane. Chyba wszyscy fani tej dyscypliny zgodzą się z tym, że spamiętanie wszystkich rozgrywek jest bardzo wymagające. Nawet jeśli spojrzeć na jeden rodzaj gry Counter Strike, gdzie dziennie odbywa się kilka interesujących spotkań, zrozumiemy skalę i ilość wydarzeń e-sportowych. 

Najlepsze aplikacje e-sportowe mobile

Zarówno w oficjalnym sklepie Google Play dla użytkowników Androida, jak i na App Store dla posiadaczy urządzeń z oprogramowanie iOS, można znaleźć wiele różnych aplikacji. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Przedstawiamy trzy najlepsze aplikacje e-sportowe mobile według naszej opinii.

1. Upcomer Esports

Dzięki Upcomer Esports nie przegapisz żadnych interesujących nowości ze świata e-sportu. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł śledzić swoje ulubione drużyny, graczy oraz turnieje. Upcomer Esports oferuje relacje z największych wydarzeń w e-sporcie. Zawiera harmonogram meczów, pozwala na ustawienie przypomnień i powiadomień, publikuje statystyki meczów w czasie rzeczywistym. Aplikacja nie skupia się tylko na jednej wybranej grze, omawia 13 najpopularniejszych, a wśród nich: Overwatch (OW), League of Legends (LoL), Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), Call of Duty (CoD), World of Warcraft (WoW).

2. Strafe Esports

Aplikacja mobilna Strafe Esports zawiera prawdziwe kompendium wiedzy o e-sporcie. Aplikacja przedstawia zarówno aktualne wyniki rozgrywek, jak i statystyki meczowe. Strafe Esports dostarcza najważniejsze newsy z tej dziedziny. Dzięki Strafe Esports możesz śledzić poczynania ulubionej drużyny oraz zawodników. Masz możliwość ustawienia powiadomień push o zbliżających się rozgrywkach. Razem z aplikacją obstawianie na żywo e-sportu będzie jeszcze prostsze. Pamiętaj, że aplikacja będzie Ci wyświetlała informacje, które oznaczysz za interesujące. Możesz ją w pełni dostosować do swoich zainteresowań. 

3. HLTV.org

HLTV.org to portal informacyjny, który z pewnością znany jest wszystkim graczom Counter-Strike’a. Przeczytacie tam wszystkie istotne informacje dotyczące właśnie CS`a. Dodatkowo tworzy on popularny ranking najlepszych drużyn CS`a. Portal zdecydował się na wypuszczenie aplikacji mobilnej o tej samej nazwie. Dzięki aplikacji zawsze będziesz miał dostęp do najnowszych informacji i powiadomień o nadchodzących turniejach. 

Sport elektroniczny – podsumowanie 

E-sport przez ostatnie lata bardzo się rozwinął. Obecnie jest jednym z chętniej oglądanych sportów przez młode pokolenie. Choć fakt, że e-sport działa od ponad 40 lat może lekko zszokować. Popularność e sportu nie umknęła uwadze polskim i legalnym firmom bukmacherskich, które włączają do swojej oferty zakładów. 

Aplikacja miesiąca

Podobne artykuły:

09.11.2021

Autor posta

Admin

Najlepsze aplikacje bukmacherskie. Czy warto używać ich w zakładach?

W obecnym świecie jeśli nie masz dostępu do sieci – nie istniejesz. Internet pozwolił rozwinąć się w wielu aspektach zarówno małym przedsiębiorcom, jak i wielkim koncernom. Pozwala na bycie w stałym kontakcie z klientem, przesyłanie mu najświeższych informacji i umożliwia dokonanie transakcji bez wychodzenia z domu. Teraz, gdy czas jest dla ludzi tak ważny i mają go coraz mniej, przedsiębiorcy […]

21.09.2020

Autor posta

Admin

eWinner – Kod Promocyjny 2020

Rejestrując się u bukmachera eWinner z kodem promocyjnym o treści „PREZENT”, otrzymasz dostęp do wyjątkowej oferty bonusowej. Jaką promocję odbierzesz wraz z kodem promocyjnym? Jak odebrać bonus powitalny? Na wszystkie wątpliwości odpowiadamy w poniższym wpisie.  Bonus powitalny od eWinner Branża bukmacherska jest bardzo konkurencyjna. Poszczególni bukmacherzy walczą ze sobą o każdego klienta. Wykorzystują do tego szeroką ofertę zakładów, nowinki technologiczne, […]

29.06.2020

Autor posta

Admin

Aplikacja mobilna LV BET – najlepszą na rynku?

Coraz więcej typerów obstawia mecze za pomocą smartfonów. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ wszyscy rozumiemy, jak bardzo urządzenia mobilne zawładnęły naszą codziennością. Smartfony umożliwiają nam komunikację z bliskimi, słuchanie ulubionej muzyki, a nawet czytanie książek. Bukmacherzy zauważyli rosnącą potrzebę dostosowania stron internetowych do mobilek, a nawet udostępnienie dedykowanych aplikacji. Aplikacje mobilne miały znacznie usprawnić obstawianie meczy. Jak sprawdza się […]